co zrobić z ciasta francuskiego Witam na naszej pierwszej stronie w odpowiedzi na pytania, które krążą w Twojej głowie i które osoby szukają w Internecie, odpowiemy na każde pytanie, które przyjdzie Ci do głowy, nasze pytanie na dziś to:
Odpowiedź na pytanie brzmi „
Ciasto francuskie charakteryzuje się warstwową strukturą, którą uzyskuje się poprzez dodanie dużej ilości tłuszczu. Jego receptura jest dość pracochłonna, gdyż polega na wielokrotnym rozwałkowywaniu i schładzaniu ciasta. Jako składniki stosuje się mąkę, jaja i masło. Ciasto powstaje z dwóch warstw ciasta. Podstawę stanowi ciasto wykonane z mąki, jaj i soli z dodatkiem kwasu, na przykład octu lub kwasku cytrynowego. Drugą warstwę stanowi ciasto maślane zrobione z masła z małą ilością mąki. Obie warstwy składa się w kopertę, tak aby ciasto maślane nie wypłynęło, i rozwałkowuje, a następnie schładza w lodówce. Czynności te powtarzamy kilka razy. W ten sposób powstaje struktura warstwowa.
Przepis na ciasto tego rodzaju ma bardzo długą historię. Robione było już w starożytności w regionie Morza Śródziemnego. Wówczas powstawało ono z oliwy z oliwek. Podobnym ciastem jest tureckie ciasto filo. W Polsce ciasto francuskie robi się na Kaszubach, gdzie nosi nazwę ciasta listkowego. Co ciekawe, Kaszubi sobie przypisują autorstwo tego ciasta. Istnieje legenda, która mówi, że to właśnie armia napoleońska zapożyczyła to ciasto od Kaszubów i rozpowszechniła je we Francji.
Ciasto francuskie najczęściej sprzedawane jest w postaci gotowej do użycia. Jest bardzo uniwersalne, gdyż można go kroić na różne kształty, nadziewać i zawijać w bardzo różny sposób. Z ciasta francuskiego tworzy się przepisy na dania na słodko, jak i na słono. Powstają z niego ciastka, na przykład Napoleonki, croissanty, rurki z kremem, jak również paszteciki oraz tarty i tarteletki na słodko i na słono. Stanowi ono bardzo prosty sposób na szybkie przekąski lub dania na imprezę.
Jeśli masz pytanie lub zapytanie, pokaż je nam w komentarzach poniżej, a odpowiemy Ci natychmiast